Kim jest Paulina Lasota?

Paulina Lasota jest polską aktorką filmową, której największą popularność przyniosła w ostatnich latach rola w serialu „Korona Królów”, emitowanym na antenie Telewizji Polskiej TVP. Aktorka ma na swoim koncie liczne wyróżnienia i nagrody, a jej profil na Instagramie obserwuje już ponad cztery tysiące osób. Fani mogą również czytać jej wpisy na oficjalnym Fanpage, gdzie dzieli się z widzami ciekawostkami z życia i sceny filmowej.

Paulina Lasota – wyróżnienia i filmografia

Aktorka urodziła się w 1994 roku w Lipsku, a jej kariera od początku wiązała się z dużym zainteresowaniem światem kina, telewizji i szeroko pojętą branżą artystyczną. Wykształcenie kierunkowe odebrała na wydziale aktorskim w renomowanej, łódzkiej filmówce, a dziś reprezentuje ją znana agencja aktorska – Gudejko.

Filmografia:

  • „Monument” – produkcja obsypana licznymi nagrodami i jednocześnie jak dotąd najważniejsza na liście jej ról. Wyróżniona m.in. nagrodę jury na Festiwalu Filmu Polskiego „FilmPolska” oraz „Wisła” – w tym drugim przypadku za odwagę artystyczną i wyrażania szczerego niepokoju losem ojczyzny. Osobno „Monument” został też docenione w konkursie Brooklyn Horror Film Festival oraz na prestiżowym Off Camera
  • „Korona Królów” – serial telewizyjny, który sam w sobie spotkał się z dużą krytyką sceny filmowej i artystycznej, natomiast sama rola Lasoty, która zagrała w nim kochankę króla Kazimierza, została wyjątkowo dobrze oceniona i przyniosła jej dużą popularność.
  • „Kuchnia”
  • „M jak miłość”
  • „Ślad”
  • „Za marzenia”

Paulina Lasota doceniana jest przez reżyserów za naturalność, która pozwala jej się wcielać z tą samą jakością w najprzeróżniejsze role.