Włosy do ramion – stylizacja i pomysły na fryzurę

Modne co do długości włosy do ramion dają bardzo szerokie pole do różnorodnego ich uczesania. Dotyczy to zarówno fryzury codziennej, jak i samego cięcia. Od czego zacząć?

Pomysły na włosy do ramion

Wśród popularnych fryzur polecanych w profesjonalnych salonach fryzjerskich i związanych wprost z włosami sięgającymi ramion wyróżniamy:

  • Włosy z grzywką lub z przedziałkiem – pierwsza opcja pozwoli ukryć wysokie czoło, a druga da duże pole popisu przy zmianach umiejscowienia przedziałka, pozwalając tym samym na nową fryzurę praktycznie codziennie!
  • Fryzury cieniowane – podkreślają loki dla osób mających włos kręcony i powiększające objętość przy włosach prostych
  • Stylizacje ombre – super modne i chętnie wybierane, bo wnoszące do wyglądu świeżość i ciekawy look
  • Farbowane stylizacje – zgodnie z aktualnymi trendami kolorystycznymi lub oparte na barwach, które po prostu lubimy
  • Asymetryczne – dla odważnych! Tu hitem są fryzury z jednej strony z włosami do ramion, z drugiej wyraźnie krótsze, czasem nawet bliskie skórze. Ładnie wyglądają również fryzury asymetryczne z efektem szarpania lub pozornego nieładu.

Dobranie właściwej fryzury warto zlecić profesjonalnemu styliście – to, co często podoba się na zdjęciach w sieci, nie zawsze musi pasować do naszego owalu twarzy, dlatego warto o tym pamiętać.

Ciekawostka: włosy do ramion są wyjątkowo lubiane przez fryzjerów i dają mnóstwo możliwości do wystylizowania ich w naprawdę efektowną przemianę. Tym samym warto próbować różnych rzeczy i zamiast np. roku w tej samej fryzurze – zdecydować się na zmianę np. co kwartał.