Włosy wysokoporowate – co należy o nich wiedzieć?

Włosy wysokoporowate to całkowite przeciwieństwo włosów niskoporowatych. Wysokoporowate włosy chłoną dosłownie wszystko niczym gąbka, ale równie chętnie wszystko to oddają. Jeśli nasze włosy jest łatwo zmoczyć, a ich wysychanie zajmuje im dosłownie sekundę, to oznacza to, że mamy właśnie włosy wysokoporowate.

Wady i zalety włosów wysokoporowatych

Niestety włosy wysokoporowate nie są pozbawione wad (jak wszystko inne). Ich wadą jest na pewno bardzo słaba kondycja. Włosy te są zniszczone, suche, puszą się niczym u pudla, a do tego źle znoszą wszelkiego rodzaju stylizacje. Mowa tutaj o działaniu lokówką, suszarką czy też prostownicą. Jednak mają także zalety. Tą zaletą jest to, że z reguły niesamowicie dobrze się układają, a na dodatek są posłuszne.

Pielęgnacja wysokoporowatych włosów

Włosy wysokoporowate należy w sposób odpowiedni pielęgnować. Gdy przesuwamy porowaty włos w palcach do cebulki, to na pewno wyczujemy pewne nierówności. W pielęgnacji niesamowicie ważne jest samo dostarczanie włosom wszelkim emolientów. Może to być olej słonecznikowy czy też olej winogronowy. Fryzjerzy polecają także humektanty. Jest to miód, mocznik, gliceryna czy też aloes. Znajdziemy je w odżywkach, maskach, jak i także w olejkach. Dobrze jest nakładać odżywkę również przed myciem, a po myciu zrobić specjalną kwaśną płukankę. Świetnie sprawdzi się płukanka octowa, które domknie solidnie łuski.

Gdy mamy jakieś wątpliwości, to warto pokusić się o konsultację u swojego fryzjera. Nikt inny jak on właśnie odpowie nam na wszelkie pytania.