Kocie miauczenie: Jak zrozumieć swojego czworonoga?

Zastanawiałeś się kiedyś, co twój kot próbuje ci powiedzieć? Zrozumienie kota jest ważną częścią waszej relacji. Patrząc na ich wzorce wokalne, możesz zacząć rozpoznawać techniki komunikacyjne Twojego kota. Dowiedz się co oznacza kocie miauczenie i co Twój pupil próbuje Ci powiedzieć.

Co znaczy miauczenie?

Koty porozumiewają się z innymi kotami za pomocą zapachu, mimiki, dotyki i mowy ciała. Miauczenie jest jednak językiem stworzonym wyłącznie dla ludzi. Jedyne miauczenie wśród kotów odbywa się między matką a jej kociętami. Kocięta wykorzystują miauczenie, aby zwrócić na siebie uwagę matki, dlatego też po osiągnięciu dojrzałości, miauczenie ustaje. Koty miauczą do ludzi z podobnych powodów. Twój kot nauczył się, że nie reagujesz na komunikaty zapachowe ani na mowę ciała. Używają miauczenia jako sposobu komunikacji.

Co oznaczają te różne dźwięki?

Istnieje wiele miauczących fraz w kocim języku, które różnią się wysokością, długością i głośnością. Zwracając uwagę na różne charaktery odgłosów, będziesz mógł zrozumieć czteronoga.

Słownik kociego miauczenia;

  • Krótkie, pojedyncze miauczenie – standardowe powitanie. „Witajcie!”
  • Wielokrotne miauczenie – powitanie z ekscytacją. „Miło cię widzieć!”
  • Długie miauknięcie ze średnią częstotliwością – prośba o coś. „Otwórz mi drzwi”
  • Niskie i długie miauknięcie – zażalenie, że zrobiłeś coś złego. „Hej – moja miska jest pusta!”
  • Krótkie i agresywne – gniew czy ból. „Nadepnąłeś mi na ogon!”

Czy Twój kot to gaduła?

Nadmierne kocie miauczenie jest często spowodowane tym, że kot nauczył się, że tego typu uporczywe zachowania dadzą mu to, czego chce. W tej sytuacji najlepiej jest zignorować jego wołania. Kot jest przyzwyczajony do otrzymywania tego, czego chce, kiedy miauczy, więc dawaj mu jedzenie tylko wtedy, kiedy będzie ciszej.

Zostaw odpowiedź