Kim jest Piotr Głowacki?

Mogliśmy oglądać Piotra Głowackiego na dużym ekranie w zeszłym roku, gdy świetnie zagrał główną rolę Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, boksera walczącego o życie w Auschwitz-Birkenau w filmie „Mistrz”.  Kim jest pierwszoplanowy aktor?

Piotr Głowacki urodził się 29 marca 1980r. w Toruniu. Ukończył X Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, grając jednocześnie w „Spiętym Teatrze Spinaczy”. Początkowo studiował prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, jednak szybko przeorientował swoją naukę w kierunku aktorstwa – najpierw w Studium Aktorskim w Olsztynie, następnie studiując w Akademii Teatralnej w Warszawie, kończąc studia na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Filmografia

Aktor gra w teatrze, filmach i telewizji. W kinach najbardziej znany jest z pierwszoplanowej roli w „Heavy Mental” i drugoplanowych rolach w „Bogowie” i „80 milionów”. Widzowie mogą go również kojarzyć z epizodycznych ról w serialach „Chyłka”, „Bez Tajemnic” i „Krew z Krwi”.

Rola w „Mistrzu”

Piotr Głowacki przygotował się poważnie do grania więźnia w obozie zagłady. Był na diecie przez 14 miesięcy, ograniczając się do dziennego spożywania 1400 kalorii w 5 posiłkach. Schudł dzięki temu 16 kilogramów. Żeby wiarygodnie grać postać pięściarza, w tym samym czasie trenował boks.

Poza aktorstwem.

Przez 1 rok był wiceprezesem Związku Artystów Scen Polskich. W 2012 r. ożenił się z aktorką Agnieszką Głowacką. Ma z nią dwójkę dzieci, Aarona i Idę.