Tatuaż na kark damski

Tatuaż na karku to bardzo ciekawa forma ozdoby. Jest on dość popularny wśród osób, które chcą zaakcentować swoją odmienność. To także świetny sposób na ukrycie blizn. Co warto wiedzieć o tatuażu na karku?

Tatuaż na kark — damski

Tatuaż na karku nie jest zbyt popularny, z tego też powodu warto zastanowić się nad jego wykonaniem. Ponadto nie jest zbyt trwały, dlatego też należy o niego odpowiednio dbać, np. dobrze zabezpieczać przed słońcem.

Tatuaż na karku to bardzo popularny wzór. Kobiety często decydują się na niego, ponieważ podkreśla kształt szyi oraz dekoltu. Tatuaż w tym miejscu może mieć różne kształty i rozmiary. Jeśli kobieta ma wąską szyję, to najlepszym wyborem będzie tatuaż w kształcie kręgów lub ornamentów. Natomiast jeśli ma szeroką szyję, to najlepszym rozwiązaniem będą duże tatuaże, np. serca. Tatuaże w kształcie liter to również dobry wybór dla kobiet z szeroką szyją. Najczęściej wykorzystywane kolory to czarny, czerwony, różowy i niebieski.

Najważniejsze zasady, którymi należy się kierować przy wyborze tatuażu na karku to jego funkcjonalność oraz estetyka. Ważne, aby tatuaż nie przeszkadzał w codziennych czynnościach, np. w wykonywaniu określonej pracy – nie wszędzie bowiem taka forma ozdabiania swojego ciała jest akceptowalna. Tatuaż na kark powinien być również dopasowany do kształtu twarzy oraz sylwetki. Dobrze, jeśli będzie on wyrażał osobowość właścicielki. Jest to wzór, który nie wychodzi z mody, a co za tym idzie, będzie cieszył oko przez długi czas.