Lekka grzywka

Lekka grzywka to idealna propozycja dla pań, które lubią delikatne szaleństwo. Nadaje twarzy subtelności oraz dystyngowanej elegancji. W zależności od tego, jak będzie uczesana reszta włosów tego rodzaju grzywka może się sprawdzić w przypadku każdej okoliczności i stylizacji.

Należy pamiętać, że grzywka powinna być dobrana do kształtu twarzy. Lekka grzywka pasuje najlepiej do twarzy owalnej, ponieważ nie zaburza jej proporcji. Jeżeli jednak posiadaczka innego kształtu twarzy chce zdecydować się na grzywkę – i na to jest sposób. Wystarczy odpowiednio dobrać jej formę. Dobrym pomysłem jest rozdzielenie grzywki na dwie części, tak, aby spływała ona na dwie strony. Taki zabieg sprawia, iż dalej widoczne jest czoło, które wydłuża twarz i nadaje jej dobre proporcje, natomiast grzywka ładnie spływa po bokach czoła nadając twarzy delikatniejszy, młodzieńczy wygląd. Grzywka może być także sposobem na ukrycie zbyt dużego, wysokiego czoła. Wówczas można postawić na grzywkę lekką, ale o prostej linii, co automatycznie wizualnie skróci twarz na wysokości czoła, co pozwoli uzyskać lepsze proporcje. 

Dobrym pomysłem jest także ukośna grzywka z małej ilości włosów. Daje to efekt lekkości oraz nadaje całej fryzurze objętości. Grzywka ścięta na ukos nie musi być wcale ekstrawagancka. Przy odpowiednim dobraniu kształtu może to być grzywka nadająca twarzy subtelności oraz dziewczęcego wyglądu. Nieco dłuższa grzywka ukośna z małej ilości włosów może być także niezwykle elegancka, jeżeli najkrótsze włosy będą na tyle długie, aby spływać z czoła nad ucho. Reszta włosów z grzywki powinna wówczas płynnie łączyć się z resztą włosów.

Zostaw odpowiedź