Komarzyca kwiat – tej rośliny nie cierpią komary

Komarzyca jest byliną, jak mawiają co po niektórzy ogrodnicy, że jest w typie dwa w jednym. Z jednej strony zdobi nasz balkon czy też ogród, a do tego przepędza komary, które mogą być naprawdę natrętne.

Pędy ozdobne komarzycy

Komarzyca kwiat to jednoroczna roślina. Kupuje się ją w sadzonkach. Okazuje się, że w co po niektórych domowych warunkach możemy ją swobodnie przezimować. Przeważnie sadzimy ją w drugiej połowie maja. Jest to krzew czy też bylina, która dorasta prawie do wysokości jednego metra. Musimy powiedzieć, że bardzo szybko się rozrasta. Ma długie oraz zwisające pędy, które mierzą niekiedy nawet półtorej metra długości. Młode pędy są zielone oraz proste. Później zaczynają się one wić oraz bywa także tak, że robią się koloru bordowego czy też czerwonego. Właśnie ze względu na te pędy, komarzyca kwiat stanowić może super ozdobę tarasu czy też balkonu

Naprawdę warto zainwestować w tę roślinę. Jest co podziwiać i żaden komar do nas nie zawita. To dopiero świetne połączenie, aż niewiarygodne.Zobacz więcej na temat komarzyca kwiat na portalu dom-i-wnetrze.pl.